כדור פורח – FAQ

דף הבית כדור פורח – FAQ

כדור פורח – FAQ
מה זה בעצם כדור פורח?
כדור פורח הוא כלי טיס, הכפוף לחוקי התעופה האזרחית ממש כמו כל כלי טיס אחר. כדורים פורחים הם כלי טיס אירוסטטיים, כלומר: הם נייחים באוויר. כאשר הכדור הפורח נמצא במצב ציפה, הוא נע עם מסת האוויר שבתוכה הוא צף – לא מהר יותר, לא לאט יותר, ולא בכיוון אחר… לטייס יש שליטה על גובה הטיסה, והוא יכול לשנות את כיוון הטיסה של הכדור הפורח על ידי איתור של מסת אוויר הזורמת בכיוון שונה.
מה מחזיק כדורים פורחים באוויר?
אותו עיקרון פיזיקלי ששומר על המזון קפוא במקפיאי הסופרמרקט, הוא זה שמאפשר לכדורים פורחים לעוף, והוא: אוויר חם מתרומם כלפי מעלה, ואילו אוויר קר שוקע כלפי מטה. כך, ממש כשם שהאוויר הקר במקפיא שבסופר שוקע כלפי מטה ועוטף את המוצרים שבתוכו, כך האוויר החם שבתוך מעטפת הכדור הפורח עולה כלפי מעלה, ומעלה איתו את הכדור הפורח לאוויר.
למה הטיסה בכדורים פורחים מתרחשת בתוך סל נצרים קלועים?

לאורך השנים נעשו ניסיונות להשתמש בחומרים שונים לבניית תא הנוסעים של הכדור הפורח, אבל הנצרים הקלועים הוכחו שוב ושוב כחומר היעיל ביותר, וזאת משלוש סיבות עיקריות: הם קלי-משקל, הם חזקים ועומדים היטב בעומס של הנחיתה, והם גמישים ביותר.

בנוסף, חייבים לומר, שהנצרים הקלועים נראים יפים במיוחד, ומשמרים את התדמית הרומנטית של הכדורים הפורחים, ככלי תעופה עם טעם של פעם.
למה צריך לקום כל כך מוקדם בבוקר לטיסה בכדור פורח?
טיסה בכדור פורח נערכת בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות, מפני שבשעות אלה הרוח נוחה ומתאימה לטיסה נעימה ובטוחה.

טיסה בכדור פורח - כיף בטעם של פעם